2019. október 06.
Görögországban ezer éve nem jártam, épp itt volt az ideje! Egy utazás élménybeszámoló sorozata ez, amelyen még kiélveztük a nyár utolsó pillanatait, a szikrázó napsütést, a változtatos tengerpartok hivogató szavát, a csodálatos kirándulásokat hegyek, kis öblök, apró települések közt.
Hogy miért éppen Kefalónia elmesélem, de először nézzük a gyakorlati oldalát ennek az utazásnak. A Jón-szigetek legnagyobbika, Zakynthos partjaitól északra, Lefkadatól délre található ez a – most már tapasztalatból mondhatom – vadregényes görög sziget, amely a pihenni vágyók igazi paradicsoma nem egyszer ámulatba ejtő természeti látnivalókkal. Az 1953-as pusztító földrengés a szigetet szinte teljesen romokba döntötte, az itt maradt alig 25.000 fős lakosságra óriási feladat várt az újjáépítés során. Ennek ismeretében, aki kultúrára, építészeti csodákra vágyik, az válasszon másik görög szigetet, de aki a tengerpartok, strandok, eldugott kis öblök szerelmese, az mindenképp látogasson el egyszer Kefalóniára.

Utazás Kefalóniára
A nyár folyamán hétről hétre érlelődött bennünk a gondolat, hogy egy görög sziget felé vesszük szeptember végén az irányt; belül éreztük, hogy most erre van szükségünk, kell egy kis görög érzés az életünkbe. A döntés azonban szeptember elejére érett be, ahogy az is, hogy pontosan mikor tudunk utazni. Igen, mondhatjuk, hogy egy igazi last minute utazásszervezésbe csöppentünk, de egy pillanatig sem izgultunk vagy bántuk, hiszen sokszor történt már velünk is meg, hogy az utolsó pillanatos dolgokból sültek ki egyben a legjobb dolgok.
A reggeli mantránk lett: „Mindjárt, Irány Kefalónia!“
Az utószezon szerintem eleve a legjobb időzítés a tengerparti utazásra, akármelyik országot, főleg szigetet tekintjük. Ilyenkor még meleg, sokszor perzselő napsütés vár, a tengervíz talán a legideálisabb a fürdésre, de nincs akkora tömeg, az árak is sok esetben kedvezőbbek.

Bízd magad az UNITRAVEL-re!
Akik régebb óta követik a blogot, azok már tudhatják, mi nem utazunk utazási iroda segítségével. Egyrészt, mert szeretünk saját magunk utána járni mindennek, és már a gondolat, döntés megszületésétől a tervezésen, szervezésán át részt venni az egész utazásban minden porszemcséjével együtt, hisz így az igazi a kaland. Másrészt, nem elhanyagolható tény, hogy sok éves tapasztalatom van utazás- és rendezvényszervezés területén, hisz ez a szakmám, a #kalandlista blog pedig ennek a tudásnak a margójára építkezik. Most azonban mégis letettük a voksunkat az UNITRAVEL Utazási Iroda mellett, mely több szempontból is kiváló elhatározásnak bizonyult. Hogy miért? Sorolom is!
- Megkaptátok a szabadságotokat, kötött az utazás időpontja, így nehéz gazdaságosan egyéni szervezésben megfelelő repülő, busz, stb. járatot és ár-érték arányban megfelelő szállást találni. Főleg, ha minden napját, percét ki akarjátok használni a rendelkezésre álló időnek. Ezzel mi is így voltunk, és a lehetőségeket, anyagi kereteinket megvizsgálva az utazási iroda mellett szavaztunk.
- Közvetlen repülővel Budapestről csak charterjárattal érhető el Kefalónia. Egyik fapados vagy hagyományos légitársaság sem üzemeltet jelenleg járatot, maximum átszállással vagy bécsi indulással tervezhetünk egyéni szervezésben. Ezek azonban mindenképp több időt, illetve magasabb költségeket is vonnak maguk után.
- Ellenőrzött szállások közül választhatunk több régióban, hiszen az UNITRAVEL utazásszervező és nem közvetítő egy kefalóniai utazást tekintve. A charterjáratot három másik irodával közösen töltik, illetve szállásaik közül mindenki saját igényeinek megfelelően választhat. Mi Lassiban – Argostoli, a főváros közelében, mondhatni üdülőövezetében – foglaltunk, a Despina Studio családias hangulatú, kedves és csendes apartmanjában, amelynek teraszáról minden reggel a tenger kékjét figyeltük a kávénkat szürcsölgetve, este pedig leírhatatlanul csodás naplementékben volt részünk.

- Minden egy helyen egy kézben. Egyszer kell döntened, hogy mikor és hova utazol, a többit pedig intézik neked, helyetted. Nem kell külön a beszállókártyák nyomtatásával foglalkoznod, figyelni a járatinformációkat esetleg járatok módosítása miatt idegbajt kapni, a szállás kiválasztásánál ismeretlenül, képek és nem egyszer válogatott pozitív vélemények alapján fejest ugrani az ismeretlenbe, a célállomás repterére érkezve bolyongani és a szállásra való eljutást megszervezni…és akkor ez csak néhány dolog, amit levettek az iroda dolgozói a vállunkról.
- Transzfer az utazási csomagban, ami talán a legjobb része egy kefalóniai utazásnak. A reptérről közvetlenül a szálláshoz visznek, ahogy elutazáskor is ugyanígy kb. ajtótól ajtóig nincs gondod az eljutásra. Ez itt Kefalónián különösen hasznos, hiszen utcanevek, házszámok nincsenek, ahogy a tömegközlekedés sem kielégítő, a taxi pedig nem olcsó mulatság.
- Helyi asszisztencia, idegenvezető a reptéren vár táblával, és rögtön egy kis borítékot nyom a kezedbe az elérhetőségével és minden fontos tudnivalóval együtt. Ha nem akarsz, akár többet nem is kell vele találkoznod, járhatod a saját utadat, de tudd, hogy őt egész tartózkodásod alatt keresheted, ha bármi gondod-bajod adódik vagy kérdésed van. Ez, azért valljuk be, jól jön még annak is, aki beszél idegen nyelvet, hát még annak, aki nem. Amennyiben nem tervezel autót bérelni esetleg quadot, akkor egy-két magyar nyelvű kiránduláson van lehetőséged részt venni, amelyet a helyi képviselőnél fizethetsz be, tőle érdeklődhetsz ezek után. Helyi tömegközlekedésre ne alapozz, jól gondold át a programjaid!

- Semmi nem kötelező! Sokaktól hallom, hogy a kötöttség miatt nem választanak egy utazási iroda ajánlatai közül, hát nekik egy jó hír. Megérkezel, elfoglalod a választott szállást és élvezed; kvázi azt csinálsz és akkor, amikor akarod egész nyaralásod alatt, nincs kötelező program, nincs kötelező megjelenés (kivéve a reptéri transzfer megadott időpontját).
Amennyiben Kefalóniára esik a választásotok a jövő nyárra, nézzetek körbe az UNITRAVEL kínálatában, és keressétek bizalommal kollégáikat, tényleg nagyon kedvesek, korrektek, és mi is valóban elégedett utasaik lettünk!

Amit jó tudni – Kefalónia
Charterjáratot a SmartWings (ex TravelService) biztosítja többnyire Boeing 737 – 800-as gépekkel. Fejenként egy kézipoggyászt felvihetünk a fedélzetre, amely max. 8 kg valamint méreteit tekintve 56x45x25 cm lehet, és egy feladott poggyászt vihetünk magunkkal az utazási csomag szerint, amely max. 23 kg lehet.
Tömegközlekedés, ha látni is akarsz valamit a szigeten és nem csak a szállásod közvetlen környékét, tengerpartját felfedezni, felejtős. Argostoli a főváros, innen naponta reggel és este van buszjárat a sziget több nagyobb településére, illetve a reptérre valamivel kicsit több a járatszám. Arra, hogy megismerjük a szigetet nem a legalkalmasabb. Mindenképp vagy a szervezett kirándulásokat ajánljuk, vagy az autóbérlést. Mi utóbbi mellett döntöttünk, és hát nagyon különleges, maradandó és egyben fantasztikus élmény volt maga ez a kaland. Jó szívvel ajánlom az ACE RENT A CAR KEFALONIA céget, kifogástalan kiszolgálás, korrektek mindenben.

Néhány általános dolgot ne felejtsetek el, Görögországról beszélünk. Ilyen pl. az időeeltolódás, ami +1 óra Magyarországhoz képest; a csapvíz fogyasztása nem javasolt, szupermarketekben nagyobb kiszerelésű vizesballonokat is beszerezhetünk; a csatornahálózat miatt a WC-papírt használat után a mellette lévő kis kukába kell dobni; illetve a konnektor csatlakozókhoz nem szükséges átalakító.

A felejthetetlen egy hetünk alatt, hogy merre jártunk, miket láttunk, milyen élményeket szereztünk, elolvashatjátok fotóalbumunk nézegetése közben a következő blogbejegyzésben, illetve néhány helyi érdekességet is összeírtam, amit jó ha tudtok, ha itt jártok.
Kövessétek a blogot, itt folytajuk…
Tartsatok velem továbbra is itt a blogon és kövessétek facebook oldalon a kalandlista bejegyzéseket az újabb érdekességekért, fotókért, videókért. Ha tetszik, egy megosztással segíthettek is, hogy még többekhez eljussanak.
Google Translate
Kövess minket:
Hírlevél
Legnépszerűbb bejegyzések
- Minden, amit az ír koboldról tudni kell
- Egy nap Triesztben
- Városnézés Rómában - 2 nap, 2 útvonal
- Hogy mit kerestünk egy nap Udine-ben ősszel?
- Németország, két tenger partvidéke
- A Három Város, azaz Senglea, Cospicua és a legfontosabb Vittoriosa
- Dingli-sziklák és még egy kicsit több is
- Szardínia: Az élet Cagliari-ban - fotógalériával
- 5 kirándulás tipp Madridból
- Városnézés Koppenhágában