2017. augusztus 28.
A Transavia légitársaság Budapestről két közvetlen járatot üzemeltet, úti céljuk Rotterdam és Párizs. Hogy mit lehet ebből kihozni? Úti terv: három ország, Rotterdamtól Párizsig.
Transavia menetrend
Budapest – Rotterdam járat szombat kivételével minden napra foglalható jelenleg. A hétköznapi időpontok esetében az utazás délelőttre esik, legkésőbb dél környékén már Hollandia vendégszeretetét élvezhetjük, míg a vasárnapi járat esetében kora este érkezünk.
A hazautazás Párizsból történik, az Orly reptérről, ami a legközelebb van a városhoz délről közelítve. Heti több járat közlekedik, jelenleg hétfő-szerda-péntek-vasárnap és mind délutáni időpontban, ami kora esti hazaérkezést feltételez Budapestre.
Szerintem tökéletes a járatok menetrendje. És még jobb, ha tudod úgy időzíteni az utazást, hogy szerdától vasárnapig tartson, én legalábbis így kalkuláltam. Érkezés szerda dél körül Rotterdam repterére, majd a városnézés mellett élvezd ki, hogy itt vagy. Úgy gondolom, erre kell még egy nap, tehát továbbindulás pénteken. Esetleg kirándulj egyet Hágába…

Úti terv az utazáshoz
Rotterdam – Antwerpen
Rotterdamból eljutni Antwerpenbe busszal és vonattal is lehet, menetidőben nincs túl nagy különbség, előbbi 1,5 óra alatt, utóbbi valamivel több, mint 1 óra alatt teszi meg a távolságot. Kényelemben ki mit szeret, viszont árban a vonat jóval drágább. A közvetlen buszjáratot a Flixbus üzemelteti, én ezt ajánlom. Naponta többször is indulnak kényelmes, wc-vel és wifi-vel is felszerelt buszok, javaslatom a 7:35-kor indulót járat, amellyel pont a reggeli kávé idején, 9 óra magaslatában érkezünk Antwerpen-be. Ezzel az időzítéssel két teljes napot tölthetünk a Antwerpen-ben, továbbutazást vasárnapra ütemezve. Ez alatt kényelmesen megismerkedhetünk a város nevezetességeivel.



Antwerpen – Ghent
Egy nap a városban, azaz egy vasárnapot töltsünk Ghent-ben. Antwerpen-nel közvetlen vonatösszeköttetése van, amely egész nap félóránként közlekedik, óra 6 perc és 37 perckor. Az út pont egy óra, tehát ne aggódjunk, ha épp lekésnénk a kiszemelt járatot, a napi programmal nem csúszhatunk ez esetben sokat. Én, mivel egy napos városnézés szerintem megfelelő itt, a 8:37-kor induló intercity járatot javaslom. Ezt az éjszakát, ha szeretnénk tölthetjük itt is, de tovább is utazhatunk következő állomásunkra, hiszen alig fél óra távolságra van Bruges, így én inkább ott foglalnék szállást eggyel több éjszakára.



Ghent – Bruges
Aki esetleg jól érezné magát Ghent-ben, annak jó tudni, hogy akár éjszaka vagy hajnalban is továbbutazhat Bruges-be. Ghent és Bruges között 10 – 15 percenként közlekedik a vonat, így szinte szükségtelen nagyon előre tervezni. Jó azt is tudni, hogy ezen a vonalon jár a közvetlen Antwerpen – Bruges vonat, ha esetleg nincs olyan sok időnk, akkor ghent‑i megálló nélkül is utazhatunk. Bruges-ben tölthetünk két teljes napot, ha már vasárnap este, éjjel megérkeztünk, és felfedezhetjük nem csak ezt a filmes díszletnek is beillő, idilli kisvárost, hanem a tengerpartra is ellátogathatunk.
Bruges régóta a bakancslistánkon szerepel, így korábban írtam egy cikket róla egy másik úti tervet is ajánlva a felkeresésére, itt elolvashatjátok. Sőt, abben a cikkben még további úti terveket is találtok a régióhoz, nézzétek meg.
Bruges – Lille
Szerda reggel indulás Franciaország felé. Erre az utazásra a busz a legjobb, hiszen az Ouisbus közvetlen járatot biztosít Bruges és Lille között 1 óra 15 perces menetidővel, ami vállalható. Menetrend szerint 9:45-kor indul és 11 órakor a francia ebédhez kereshetünk már megfelelő helyszínt, éttermet. Lille‑t megismerni és a francia mentalitást megszokni másfél napunk van, csütörtök este továbbutazás, hogy a francia fővárosra elég időnk jusson. Bár Párizsra nem is tudom hány nap lenne elegendő, viszont hozzuk ki a lehető legtöbbet abból, amink van.


Lille – Párizs
Hogy minél több időnk jusson Párizsra, mely kifogyhatatlan látnivalókban, csütörtök késő este továbbutazunk Lille-ből, amit vonattal ajánlok. A vonat, a híres-neves gyorsvonat, a TGV, mely egy óra alatt elrepít a fővárosba, míg az esetleges busz, még ha közvetlen járat is, ezt majdnem 2,5 óra alatt teszi meg. Szerintem ezen ne spóroljunk, s utazzunk a csütörtök késő délután induló járattal, mondjuk 18:11-kor, ami 19:14-re már Párizsban is van. Ennek az érkezésnek köszönhetően a péntek, szombat, valamint még a vasárnap délelőtt is csak Párizsé, s egy kellemes ebéddel vehetünk búcsút mind a franciáktól, mind ettől a nagy kalandtól.

#kalandlista tipp a közlekedéshez
A közbeeső városok közt vonattal, busszal az utazást a GoEuro-val tervezem, amikor csak lehet. Próbáljátok ki és meg fogjátok szeretni, biztos vagyok benne!
Tartsatok velem továbbra is itt a blogon és kövessétek facebook oldalon a kalandlista bejegyzéseket az újabb érdekességekért, fotókért, videókért. Ha tetszik, egy megosztással segíthettek is, hogy még többekhez eljussanak.
Google Translate
Kövess minket:
Hírlevél
Legnépszerűbb bejegyzések
- Minden, amit az ír koboldról tudni kell
- Egy nap Triesztben
- Városnézés Rómában - 2 nap, 2 útvonal
- Hogy mit kerestünk egy nap Udine-ben ősszel?
- Németország, két tenger partvidéke
- A Három Város, azaz Senglea, Cospicua és a legfontosabb Vittoriosa
- Dingli-sziklák és még egy kicsit több is
- Szardínia: Az élet Cagliari-ban - fotógalériával
- 5 kirándulás tipp Madridból
- Városnézés Koppenhágában