2018. július 25.
Februárban jártunk először Máltán, bár régóta készültünk már, az igazi ismerkedést a szigettel ezidőtájt kezdtük. Ahogy egyre többet olvastam, hogy milyen gazdag történelme van a kis szigetnek a Földközi-tenger közepén, hogy mekkora kulturális múlttal rendelkezik, hogy mennyi gyönyörű természeti szépség található egy Budapest harmadának megfelelő területen, és hogy milyen aktív időtöltési lehetőségeket kínál, lépten-nyomon szembejött velem a különböző nyelviskolák ajánlata is.
Már akkor eljátszottunk a gondolattal, hogy milyen lehet külföldön, ráadásul egy olyan országban nyelvet tanulni, ahol azért egész évben jobbak az időjárási viszonyok, mint nálunk, ahol az angol a második hivatalos nyelv, ahol rá vagy kényeszerítve tulajdonképpen, hogy gyakorold, használd a már meglévő tudásodat, de mellette egy nagyon könnyen felfedezhető és nyaralásra, kikapcsolódásra csábító ország. A mi életünkből sajnos kimaradt, hogy külföldön tanuljunk, még ha lett is volna rá lehetőség, akkoriban azonban másak voltak a prioritások.
Gondoljatok bele, nyaralva tanulni, milyen jól hangzik. Megtapasztaltuk a februári időjárást is, és persze van, hogy esik az eső, nekünk is volt ilyen napunk, de többségében igazi kiránduló idő volt, sőt átlagosan 15 – 18 fok a nálunk megszokott mínuszok helyett alig több mint 2,5 órás repülőútra. Amellett, hogy angol nyelvű környezetben éled a mindennapokat, tanulsz és világot látsz, megismersz egy új országot, a történelmét és a kulturáját, bepillantást kapsz a helyiek életébe. Mivel nemzetközi nyelviskoláról beszélünk, így a diákok a világ számos országából érkeznek, így kapcsolatokat építhetsz és barátságok is szövődhetnek. Dupla vagy akár tripla haszon, öröm, befektetés. Mi már ezeket végiggondolva kezdtünk vágyódni egy ilyen kalandra.
Egyik nap máltai tartózkodásunk alatt ellátogattunk St Julians-ba, amely az egyik legismertebb öbölben, a Spinola Bay-ben fekszik, és felkerestük a Maltalingua Angol Nyelviskolát is ha már itt jártunk. Izgatott voltam, hogy mégis milyen az épület, hol is található, mégis csak egy iskoláról beszélünk, hogy milyen az egésznek a hangulata hiszen egy déli országban egy egykor angol fennhatóság alatt állt területen vagyunk, és persze hogy mit tud nyújtani, hogyan működik ez az egész nyelvtanulás dolog Máltán.
Kellemes meglepetés fogadott, nagyon szépen letisztult volt a fogadótér, modern és jól felszerelt kis tantermek a 4 – 10 fős kiscsoportos oktatáshoz, a hangulatos belső kialakítással nem is éreztem egy iskolában magam. De még mennyire nem, amikor felkapaszkodtunk egy csigalépcsőn a tetőre, ahol egy úszómedence fogadott elsőnek, majd egy kis bár a tetőteraszon, ahonnan még a kilátásban is gyönyörködhettünk a szomszédos Balluta Bay házaira.
A Maltalingua a nyelvtanulás mellett különböző programokat is szervez a diákoknak, hogy délutánonként megismerhessék a sziget természeti és kulturális látnivalóit, hogy a gyarkolatban is használják az angoltudásukat, hiszen a diáktársaikkal együtt kötetlenül beszélgethetnek közben, ismerkedhetnek. A tanórák délelőtt zajlanak általános nyelvtanfolyam esetén, de lehet intenzív nyelvoktatásra is jelentkezni, akkor délutáni órákban is foglalkozások vannak. A kirándulások mellett még megjegyzem, hogy a különböző partyk sem maradhatnak el. Erre kitűnő helyszín a már említett tetőterasz, ahova szünetekben, esténként szintén összegyűlhet a csapat.
Természetesen gondol minden korosztályra az iskola, vannak gyerekek számára indított csoportok és családokat is szívesen látnak. Segítenek a szállásfoglalásban akár szállodában, akár az iskola apartmanházában, vagy a reptéri transzferrel kapcsolatban is érdeklődhetünk. Ami még egy jó pont, hogy magyar nyelvű honlapjuk is van, magyarul tájékozódhatunk minden lényeges információról, árakról. Így, ha valaki a nulláról kezdené a nyelvtanulást, az is keresse őket bizalommal.
Ahogy sétáltunk az épületben és egyre több mindent láttunk, egyre jobban megismertük a lehetőségeket, érett bennünk az elhatározás, hogy ezt egyszer ki kellene próbálnunk. Máltán az árak is jobban megfizethetőek, mint Angliában, csodás a környezet, és az angol nyelvet ugyan használjuk mindketten napi szinten, de tökéletesnek nem mondanánk, illetve márcsak az „ezt is kipróbáltuk, ezt is megéltük“ élmény miatt szinte beleéltük magunkat, hogy mikor hogyan fogjuk ezt a nyelvtanulás projektet megvalósítani.
…És hogy miért mesélem el ezt pont most nektek? Láss csodát! Megyünk vissza Máltára, és egy hétig újra az iskolapadot koptatjuk, közben javítjuk az angol nyelvtudásunkat. Emellett persze, igyekszünk újabb helyeket, újabb szépségeket megismerni az országban. Tapasztalat, soha ne adjátok fel az álmotokat!
Ha van kedvetek, – és bízunk benne, hogy igen – akkor tartsatok velünk, megmutatjuk, hogy milyen a gyakorlatban egy máltai nyelvtanulás!
Akik kicsit régebb óta követik a blogot, azok már ismerhetik a „Málta egy élmény” facebook oldalt, amelyet a máltai élményeknek, érdekességeknek, tapasztalatoknak, képeknek és videóknak hoztunk létre, mert nem titkoltan beleszerettünk a miniállamba.
Nyelviskolai kalandunk alatt is rendszeresen jeletkezünk, kövessétek Facebook oldalunkat!
Tartsatok velem továbbra is itt a blogon és kövessétek facebook oldalon a kalandlista bejegyzéseket az újabb érdekességekért, fotókért, videókért. Ha tetszik, egy megosztással segíthettek is, hogy még többekhez eljussanak.
Google Translate
Kövess minket:
Hírlevél
Legnépszerűbb bejegyzések
- Minden, amit az ír koboldról tudni kell
- Egy nap Triesztben
- Városnézés Rómában - 2 nap, 2 útvonal
- Hogy mit kerestünk egy nap Udine-ben ősszel?
- Németország, két tenger partvidéke
- A Három Város, azaz Senglea, Cospicua és a legfontosabb Vittoriosa
- Dingli-sziklák és még egy kicsit több is
- Szardínia: Az élet Cagliari-ban - fotógalériával
- 5 kirándulás tipp Madridból
- Városnézés Koppenhágában