2017. május 12.
Norvégia második legnagyobb városa, a fjordok kapuja vagy egyszerűen hívják csak az “esernyők városának” is. Meglátni róla egy fotót és beleszeretni, ennyi volt csupán és bakancslistás lett. Ez Bergen.
Valahogy alapból vonzódom az északi országokhoz, tetszik a mentalitás, a tájak és az időjárás sem tart vissza. Norvégia a fjordjaival mindig elbűvöl és tudom, hogy egy óceánjáró hajóval még be fogom járni és megcsodálni ezt a vidéket. Ahogy azon is dolgozom, hogy megvalósítsam bergeni látogatásunkat és a képekről tükröződő hangulat részesei legyünk.
Köztudott, hogy ide nehéz jól választani időpontot az utazásra, mármint hogy felkészültnek kell lenni esőkabát és gumicsizma terén, hisz az év 213 napján eső várható. Ennek az időjárási körülménynek köszönheti a már említett “esernyők városa” elnevezést.
A várost egyik oldalról 1000 méteres hegyek, másik oldalról fjordok, a tenger és kisebb szigetek veszik körül; a történelmi belvárosa, Bryggen pedig a világörökség része. Felfedeznivalóban tehát nem szenved hiányt. Itt található Norvégia legnagyobb és Európa szinten is az egyik legnagyobb személykikötő. A városban többnyire fából készülnek a házak és színesre festik őket hasonlóan más északi településekhez, egyedi különleges hangulatot adva így a város szűk utcáinak bebarangolásához.
Történelme és látnivalói
Bergen az egyik legfontosabb város volt a középkori történelemben. Skandinávia első királyi koronázása itt történt például, de Norvégia fővárosa is volt egy ideig. A Hanza-szövetség jelenléte a városban a mai napig megtalálható, hiszen az egyik legfontosabb központjuk itt létesült és Hanza-kereskedőházak sora ma az UNESCO Világörökség részét képezik. Ezek azok a helyes, színes, csúcsos házak a kikötőnél, melyek látványa visszaköszön a bergeni prospektusokról, úti könyvekből és beszámolókból. Bryggen, a történelmi belváros így az első számú látnivaló a kikötővel és van itt egy történeti múzeum is.
Ahhoz, hogy felülről megcsodálhassuk a várost és a környéket, használhatjuk a Fløibanen felvonót, mely a bergeni kilátóba visz vagy az Ulriksbanen drótkötélpályás felvonót, amely az Ulriken hegyre visz, vagy mindkettőt hogy semmi se maradjon ki a látványból és a fotóalbumból.
A Fisketorget, a halpiac állítólag nagyon sok különlegességet kínál és sok tengeri halat, herkentyűt be se tudunk mi azonosítani, viszont a helyiek látványa, ahogy válogatnak közöttük, igen érdekes.
A bergeni Akvárium Norvégia legnagyobb és egyben legrégebbi ilyen intézménye, ezt kifejezetten ajánlják meglátogatni.
Amire biztos időt és pénzt fogunk szánni, az a kirándulóhajók végigböngészése és kiválasztása, hiszen léteznek különböző túrák a fjordok közt. Ezt nem hagyhatja ki senki, ha már Bergen-ig elutazott.
Amit mondjuk még szívesen kipróbálnék és elgondolkodtató, az a továbbutazás vonattal Oslo-ba, ha már Norvégiában járunk akkor így az igazi kaland, és az Olso – Budapest utat közvetlenül meg lehet tenni a Norwegian Airshuttle járatával. Ezzel egy igazi élménygazdag körutat szervezhetünk.
Tartsatok velem továbbra is itt a blogon és kövessétek facebook oldalon a kalandlista bejegyzéseket az újabb érdekességekért, fotókért, videókért. Ha tetszik, egy megosztással segíthettek is, hogy még többekhez eljussanak
Google Translate
Kövess minket:
Hírlevél
Legnépszerűbb bejegyzések
- Minden, amit az ír koboldról tudni kell
- Egy nap Triesztben
- Városnézés Rómában - 2 nap, 2 útvonal
- Hogy mit kerestünk egy nap Udine-ben ősszel?
- Németország, két tenger partvidéke
- A Három Város, azaz Senglea, Cospicua és a legfontosabb Vittoriosa
- Dingli-sziklák és még egy kicsit több is
- Szardínia: Az élet Cagliari-ban - fotógalériával
- 5 kirándulás tipp Madridból
- Városnézés Koppenhágában