2017. november 26.
Djurgarden szigete egykor királyi vadászterület volt, ma pedig a modern kor szórkoztatására kínál megannyi lehetőséget Stockholm szívében. Itt található többek közt a Gröna Lund vidámpark, válogathatunk különböző múzeumok, galériák közül, mint pédául a Vasamuseet, melyet már én is ajánlottam korábban, illetve itt található a világ legrégebbi szabadtéri múzeuma, a Skanzen, melyhez most szeretnék kedvet csinálni sok-sok fotónkkal illusztrálva.
A stockholmi Skanzen a világ első és legrégebbi szabadtéri múzeuma, mely az ország minden tájáról ide szállított, majd újraépített házak, templomok, szélmalmok, iskolák, műhelyek és azok berendezéseinek a 18. és 19. századi történetét, életét mutatja be. Megnyitása 1891-re nyúlik vissza. Az épületekben és azok környezetében korhű élethelyzetekben találjuk magunkat, s külön érdekessége, hogy interaktív a kiállítás, hiszen nem bábukkal, szobrokkal, hanem húsvér emberekkel találkozunk mindennapi szituációkban. Bepillanthatunk többek közt az iskolába, ahol visszarepülve kicsit az időben, egy helyi tanórán vehetünk részt, de a kovácsműhelybe vagy a pékség kulisszatitkaiba is betekintést nyerhetünk. Az üvegfúvó műhelyben és kiállításon mindig nagy az érdeklődés. Üzemel a mintegy 30 hektáros parkban egy nyomda is, ahol a Skanzen programfüzetét gyártják.
A szabadtéri néprajzi múzeum magában foglal egy állatkertet is háziasított állatokkal épp úgy, mint rénszarvasokkal, medvékkel vagy egy igazi akváriummal. Külön állatsimogató várja a gyerekeket, bár az is nagy élmény, hogy a kacsák, galambok, pávák szabadon kószálnak a látogatók közt, néhol pimaszul kaját kunyerálva.
Különböző rendezvényeknek, eseményeknek, koncerteknek és esküvőknek is helyszínt biztosít a Skanzen. Minden decemberben a központi téren karácsonyi vásár kerül megrendezésre.
Nyitvatartása július, augusztus hónapban a leghosszabb, télen jóval rövidebb, ami az időjárástól is függ. A teljes Skanzen bejárására, arra, hogy mindent lásson, megtapasztaljon az ember és kicsit talán el is merengjen az idő múlásán, nagyjából olyan hat óra szükséges, tehát egy napos programnak tervezhetjük nyugodtan.
És most jöjjön egy kis ízelítő, milyennek láttuk mi:
Tartsatok velem továbbra is itt a blogon és kövessétek facebook oldalon a kalandlista bejegyzéseket az újabb érdekességekért, fotókért, videókért. Ha tetszik, egy megosztással segíthettek is, hogy még többekhez eljussanak.
Google Translate
Kövess minket:
Hírlevél
Legnépszerűbb bejegyzések
- Minden, amit az ír koboldról tudni kell
- Egy nap Triesztben
- Városnézés Rómában - 2 nap, 2 útvonal
- Hogy mit kerestünk egy nap Udine-ben ősszel?
- Németország, két tenger partvidéke
- A Három Város, azaz Senglea, Cospicua és a legfontosabb Vittoriosa
- Dingli-sziklák és még egy kicsit több is
- Szardínia: Az élet Cagliari-ban - fotógalériával
- 5 kirándulás tipp Madridból
- Városnézés Koppenhágában